Welkom

De Nederlandse Kerk in Londen begon in 1550. De protestantse vluchtelingen uit Nederland kregen toen toestemming van Engelse koning Edward VI een gemeente te vormen.

To allow the Dutch Church to continue to facilitate inspiration at Austin Friars, and to ensure these activities will remain accessible to everyone, it needs your help.

The Dutch Centre is a place to meet, exhibit and inspire. The Centre acts as the focus of past, present and future Dutch culture in London.

Kerknieuws bijdrage

Wij hopen dat u met veel plezier het Kerknieuws leest. Wij stellen het zeer op prijs als u een bijdrage voor Kerknieuws 2019 aan ons wilt overmaken. Het bedrag dat wij van u hopen te ontvangen is voor UK lezers £ 10 per jaar en voor lezers in Nederland en overige landen a.u.b. Euro 15 (i.v.m. de postzegelkosten). Op pagina 2 van Kerknieuws, vindt u bij Financiële bijdrage, alle gegevens om uw bedrag over te maken, graag onder vermelding: Kerknieuws 2019. Alvast hartelijk dank!

Diaconie collecte januari 2019

Women@thewell ‘Ik kwam hier toen ik niets meer had, een vreselijke ervaring, ik was mijn kinderen kwijt en ik was mezelf kwijt. Ik denk, dat als ik dit hier niet had gevonden, ik ze nooit weer terug zou hebben gekregen.

Save the date! ‘Charity dinner’ voor SidebySide in onze kerk/social hall op 14 februari 2019

Op 14 februari a.s. houdt ‘SidebySide with Refugees’ een groot benefiet-diner in onze kerk. Hun favoriete slogan is: ‘when you have more than you need, build a longer table not a higher fence’. Kom mee aan tafel, kom alleen, of

Wees niet bevreesd

Woorden van een engel In de verhalen die horen bij kerst, gaat het natuurlijk over Maria en Jozef, over een klein kindje in een kribbe, over een os en een ezel, over herders op het veld en over wijzen uit

Nachtelijke avonturen met Kerknieuws

Als ik terugdenk aan mijn ervaringen met Kerknieuws dan lijkt het wel of ik een stap van een eeuw terug moet maken, al is het ‘slechts’ naar het eind van de vorige eeuw, nl. de jaren ‘92 tot en met

In Focus: Babette Bom 

Elke twee maanden wordt voor Kerknieuws iemand geïnterviewd die op de een of andere manier betrokken is bij de Nederlandse Kerk. Deze keer is Babette Bom geïnterviewd. Zij is sinds de zomer de nieuwe coördinator van de kinderkerk en is

Nieuws uit de kinderkerk

Zondag 11 november was er weer kinderkerk. Het thema was ‘Sint-Maarten’. Voorafgaand aan de kinderkerk hebben de kinderen samen met de volwassenen deel kunnen nemen aan een zangworkshop geleid door Hanna Rijken. Ze hebben diverse liedjes van Sint-Maarten gezongen. Aan

Vanuit de kerkeraad

Blik in de KR Misschien is het nuttig om eens te lezen wat de KR (kerkeraad) precies doet. We vergaderen eens per maand, meestal voor een paar uur. Bij veel vergaderingen vragen we een gast aan het begin van de

Rondom Austin Friars

Staatsbezoek Op 23 en 24 oktober brachten koning Willem Alexander en koningin Maxima een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk. We hadden natuurlijk gehoopt dat de Nederlandse Kerk ook één van de locaties zou zijn voor een ontmoeting, maar dat was

Collecte opbrengst

De collecte in september was voor: Southwark Day Centre for Asylum Seekers, opgehaald £297.65 en overgemaakt £446.50 De collecte in oktober was voor: Gangs Unite, opgehaald £192.63 en overgemaakt £289.00

Diaconie collecte december 2018 – SidebySide

We collecteren voor SidebySide with Refugees deze maand. Al de derde december op een rij dat SidebySide het doel is. De nood is nog steeds heel erg hoog. Leven op straat in Parijs, of opgejaagd in de bosjes in Noord-Frankrijk

Brexit – A European Perspective

In the UK, reporting about Brexit has understandably focused on the British position, but what are its closest European neighbours' perspectives on Britain's departure from the EU? How do the press and broadcast media report on Brexit? Are people sad

Foto rapportage Cantata 14 oktober 2018

Hieronder een Foto rapportage van de Cantata d.d. 14 oktober 2018

Onze missie

De Nederlandse Kerk in Londen is een vrije en open geloofs-gemeenschap in het hart van de City of London. Zij is opgericht in 1550 door vluchtelingen die vanwege hun geloof werden vervolgd. Koning Edward VI verleende hen gastvrijheid en schonk hen een kerkgebouw aan Austin Friars. Op deze zelfde plek wordt nog steeds elke zondag om 11 uur een dienst gehouden en vinden er door de week verschillende gespreksgroepen en lezingen plaats. De Nederlandse Kerk is een plek van ontmoeting en zingeving voor vele Britten en Nederlanders die voor korte of langere tijd in het Verenigd Koninkrijk verblijven, immer trouw blijvend aan haar beginselwaarden van vrijheid en tolerantie.

Kerkomroep.nl is het distributieplatform voor audio- en videostreaming via sIKN. Op deze website kunt u de dienst of viering  meebeleven.

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten