Intrededienst ds. Bertjan van de Lagemaat

Op zondag 1 oktober vierden we de verbintenis en intrededienst van onze nieuwe predikant, ds. Bertjan van de Lagemaat. Dr. Tjaard Barnard verbond de predikant aan de Nederlandse Kerk in Londen in een feestelijke dienst met kinderkerk. Na de kerkdienst was er een receptie met lunch en toespraken. Ook vierden we de 99e verjaardag van, voormalige koster en gemeentelid, Ali Touw.


De foto’s zijn gemaakt door Ditte Donnelly

Rondom Austin Friars

Verbintenis en intrede ds. Bertjan van de Lagemaat op 1 oktober
In een feestelijke dienst zal ds. Bertjan van de Lagemaat op zondag 1 oktober als predikant aan de Nederlandse Kerk in Londen worden verbonden. Dr. Tjaard Barnard, consulent van onze gemeente zal het eerste gedeelte van de dienst leiden en ds. Van de Lagemaat aan de gemeente verbinden. Na de dienst is er om 12.30 uur een receptie in de Social Hall waar u ds. Bertjan van de Lagemaat en zijn gezin kunt feliciteren en ontmoeten. Lees verder Rondom Austin Friars

Even voorstellen: Bertjan van de Lagemaat

Bertjan van de Lagemaat een korte introductie

Sinds eind mei is bekend dat ik de Nederlandse Kerk in Londen mag gaan dienen als 61ste predikant. Een hele eer en een mooi avontuur voor mij en mijn gezin. Wij kijken ernaar uit om vanaf oktober deel te gaan uit maken van jullie bijzondere gemeenschap en we zijn nieuwsgierig naar de mensen die we gaan ontmoeten, maar ik kan me voorstellen dat u op uw beurt nieuwsgierig bent naar de nieuwe predikant en zijn gezin. Daarom een korte introductie. Lees verder Even voorstellen: Bertjan van de Lagemaat

Nieuws uit de kinderkerk

Een nieuw schooljaar!
Hopelijk hebben jullie allemaal een leuke zomervakantie gehad en heb je weer wat energie opgedaan om fris aan het nieuwe schooljaar te beginnen! Misschien heb je ideeën voor de kinderkerk in het nieuwe jaar, dan zouden we die natuurlijk graag willen horen.

Terugblik dienst van 10 september
De eerste kinderkerkdienst van dit schooljaar had als thema ‘Helpende Handen’. In de kerkdienst luisterden we naar het verhaal van de Barmhartige Samaritaan, voorgelezen door Tijmen Proos, waarna dominee Henk de Roest de kinderen naar voren liet komen voor een gesprekje. Lees verder Nieuws uit de kinderkerk

Diaconie collecte in oktober

The Trussell Trust

‘Zonder de Foodbank, denk ik niet dat ik er vandaag nog zou zijn’.

Dit zijn de woorden van Richard, 49 jaar oud, die fit en gezond was toen hij als politie agent bij de Royal Military Police werkte. Maar dit alles veranderde toen een zware verkoudheid zich snel ontwikkelde tot een hartkwaal en hij twee hersenbloedingen kreeg met daarna nog een aantal kleinere beroertes.

Richard kon niet werken, hij scheidde van zijn vrouw, verhuisde uit zijn huis en was werkloos. Door de adreswijziging liep zijn werkloosheidsuitkering vertraging op, maar dankzij het Citizens Advice Bureau, werd Richard verwezen naar zijn lokale Foodbank .

Richard ziet zijn 10-jarige dochter elk weekend, maar geeft toe, dat hij een paar keer maaltijden heeft overgeslagen, zodat zij kan eten. ‘Het is vreselijk dat mensen moeten beslissen of ze kunnen eten, hun kinderen voeden of de verwarming aanzetten’.

Op dit moment is het nog steeds moeilijk voor Richard. Hij staat op de wachtlijst voor een harttransplantatie en zal de rest van zijn leven veel medicijnen moeten nemen, maar hij is dankbaar dat de Foodbank beschikbaar is als hij ooit extra hulp nodig heeft.

Richard’s verhaal is maar één van de vele aangrijpende situaties van mensen of gezinnen die voor een korte tijd deze hulp nodig hebben. De diaconie heeft u al eerder om steun gevraagd voor de Trussell Trust en we hopen dat u het met ons eens bent dat dit doel helaas nog steeds van groot belang is, ook vandaag. U kunt hier meer over lezen op https://www.trusselltrust.org/

Namens de diaconie,

Nina Booth

In Focus: Arend Jan van der Marel

Elke twee maanden wordt voor Kerknieuws iemand
geïnterviewd die op de een of andere manier betrokken
is bij de Nederlandse Kerk. Deze keer is Arend Jan van
der Marel geïnterviewd. Hij is de webmaster van de kerk.
www.dutchchurch.org.uk

1.Waar ben je opgegroeid, en hoe ben je destijds in Londen terecht gekomen?
Ik ben geboren en opgegroeid in Apeldoorn. Op mijn 18e jaar (in 1968) moest ik een praktijkjaar doen in Nederland, Duitsland of Engeland. Lees verder In Focus: Arend Jan van der Marel

Kinderkerk 10 september 2017

Op zondag 10 september was er weer kinderkerk in de Nederlandse Kerk. De kerkdienst werd geleid door onze consulent en gastpredikant prof. dr. Henk de Roest. Na de dienst was er een gezellige lunch voor de gemeente in de Social Hall.


Foto’s Ditte Donnelly

Kinderkerk jaaroverzicht 2016/2017!

Het is weer zomer… zomervakantie, zon, af en toe wat regen (als je in Engeland blijft) en er is weer een schooljaar afgerond! Wij kijken ook terug op een mooi kinderkerkjaar, vol diverse activiteiten. Veel dank aan alle kinderen voor hun inspirerende en boeiende bijdragen, en voor de ouders voor hun hulp. Hier volgt een impressie van de activiteiten die we dit jaar hebben gedaan.

September 2016
Dit was een bijzondere dienst omdat Sebastiaan Grol (11 jaar) werd gedoopt! Douwe (13 jaar) interviewde Sebastiaan na afloop van de dienst voor een stukje in het kerknieuws. In de kinderkerkdienst hebben we het over gastvrijheid gehad. Lees verder Kinderkerk jaaroverzicht 2016/2017!

Nood nog steeds hoog

De diaconie ondersteunt SidebySide for refugees nog steeds! Omdat onze kerk aan Nederlandse en Belgische vluchtelingen werd gegeven door de Engelsen willen we deze band met vluchtelingen als diaconie graag levend houden; daarom hebben we zowel een doorgaande collecte als een inzamelingsactie. In de kerk staat de grote doos om spullen in te doen. Denk daarbij aan slaapzakken en dekens, mannenondergoed (nieuw), trainingsbroeken (Maat S en M liefst), regenjassen, zaklampen (solar of windup). Lees verder Nood nog steeds hoog

Dutch Church in London

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten