Kinderkerk jaaroverzicht 2016/2017!

Het is weer zomer… zomervakantie, zon, af en toe wat regen (als je in Engeland blijft) en er is weer een schooljaar afgerond! Wij kijken ook terug op een mooi kinderkerkjaar, vol diverse activiteiten. Veel dank aan alle kinderen voor hun inspirerende en boeiende bijdragen, en voor de ouders voor hun hulp. Hier volgt een impressie van de activiteiten die we dit jaar hebben gedaan.

September 2016
Dit was een bijzondere dienst omdat Sebastiaan Grol (11 jaar) werd gedoopt! Douwe (13 jaar) interviewde Sebastiaan na afloop van de dienst voor een stukje in het kerknieuws. In de kinderkerkdienst hebben we het over gastvrijheid gehad. Lees verder Kinderkerk jaaroverzicht 2016/2017!

Nood nog steeds hoog

De diaconie ondersteunt SidebySide for refugees nog steeds! Omdat onze kerk aan Nederlandse en Belgische vluchtelingen werd gegeven door de Engelsen willen we deze band met vluchtelingen als diaconie graag levend houden; daarom hebben we zowel een doorgaande collecte als een inzamelingsactie. In de kerk staat de grote doos om spullen in te doen. Denk daarbij aan slaapzakken en dekens, mannenondergoed (nieuw), trainingsbroeken (Maat S en M liefst), regenjassen, zaklampen (solar of windup). Lees verder Nood nog steeds hoog

Dutch Church Library Provenance Project

In May, Drs. Mark Janzen and Michael Springer brought students from the University of Central Oklahoma to London for two weeks to work on the ongoing Dutch Church Library Provenance Project, a collaboration between Lambeth Palace Library and the Church. The students, History and Museum Studies majors, spent their time researching and cataloguing books given to Lambeth Palace by the Dutch Church following the Second World War. ‘I am grateful for this opportunity providing invaluable experience for our students,’ explained Dr. Springer, a History professor at Central Oklahoma.

‘International field experience is important for preparing students for professional careers, and it is thrilling to work with Lambeth Palace Library and the Dutch Church, two significant institutions in London’s rich history’. Lees verder Dutch Church Library Provenance Project

Vanuit de kerkenraad

Afscheidsdienst
Op 2 juli nam Ds. Joost Röselaers afscheid van onze gemeente, na bijna vier jaar in ons midden. Het was een overvolle dienst en we zullen hem zeer missen. We wensen hem, Anne-Rose, Anne-Sophie en Florian het allerbeste voor de toekomst en tot weerziens!

Welkom
Inmiddels is het contract getekend met onze nieuwe predikant, Ds. Bertjan van de Lagemaat. Hij zal zijn intrede doen op zondag 1 oktober onder leiding van een van onze consulenten, Ds. Tjaard Barnard. We verheugen ons om hem en zijn gezin welkom te heten!

Stichtingszondag
Ds. Gerrit Bakker leidde de dienst op 23 juli, Stichtingszondag. Hij komt al bijna 50 jaar als gastpredikant bij ons, maar helaas was dit zijn laatste keer. We danken hem hartelijk voor zijn toewijding en wensen hem, zijn vrouw Janet en hun familie het allerbeste voor de toekomst. Lees verder Vanuit de kerkenraad

De diakonale werkgroep zoekt versterking!

Wij willen het sociale gezicht van onze kerk graag blijven versterken. U kunt op verschillende manieren betrokken zijn bij het diakonale werk in de Nederlandse Kerk:

  • Als schakel: namens de kerkgemeenschap onderhoudt u persoonlijk kontakt met één of twee mensen die door leeftijd of gezondheidsproblemen minder makkelijk naar de kerkdiensten kunnen komen.
  • Als lid van de diakonale werkgroep: wij vergaderen 4 keer per jaar en zijn verantwoordelijk voor het beheer van diakonale fondsen.
  • Als diaken: als diaken heeft u ook taken als ouderling van dienst en in de kerkenraad.

Ook éénmalige hulp (bijvoorbeeld bij de voorbereiding van de Decemberaktie) kunnen wij goed gebruiken!

Neemt u a.u.b. kontakt op met een van ons als u interesse heeft. email hidden; JavaScript is required

De diakonale werkgroep: Nina Booth, Saskia Verweij, Annette Slokker en Marijn Veuger

Rondom Austin Friars

Huwelijk Annet Smit en Loek de Breed
Op 3 juni werd in de Nederlandse Kerk het huwelijk ingezegend van Annet Smit en Loek de Breed. Annet werkte een tijd in Londen, en zij leerde in deze stad ook Loek kennen. Het was een mooie en intieme dienst, waarin Annet en Loek omringd werden door familieleden en vrienden. Nogmaals onze hartelijke gelukwensen!

Huwelijk Olga Ankudinova en Ryan Crimmins
Op 23 september vindt het huwelijk plaats van Olga Ankudinova en Ryan Crimmins. Zij hebben elkaar een aantal jaren geleden ontmoet tijdens een Tango les van City Academy in de Dutch Church. Ds. Leonora Jagessar Visser ’t Hooft leidt de dienst, ouderling van dienst is Rosalind Janssen en Saskia Verweij is de Registrar. Lees verder Rondom Austin Friars

Viering 467e Stichtingszondag op 23 juli jl.

Op 23 juli vierden we Stichtingszondag in de Nederlandse Kerk, we namen ook afscheid van gastpredikant ds. Gerrit Bakker en zijn vrouw Janet. Na de dienst was er een feestelijke BBQ en ds. Bakker ontving een cadeau om hem te bedanken voor de kerkdiensten die hij sinds 1968 geleid heeft als gastpredikant in Norwich en London.

  • Foto’s: Ditte Donnelly

Diaconie collecte augustus 2017

Zolang als de NHS bestaat – en dat is bijna 70 jaar – is Marie Curie een van de belangrijkste charities die zorg verleent aan mensen met een terminale ziekte. Deze zorg wordt zowel bij mensen thuis als in hospices gegeven; er is aandacht voor alle lichamelijke en psychologische aspecten van zorg in de laatste levensfase voor zowel de patient als de mensen in zijn of haar omgeving. Voorop hierbij staat de begeleiding en ondersteuning die zorgt dat mensen op hun eigen, waardige manier afscheid van het leven kunnen nemen. Verder doet Marie Curie onderzoek naar optimale zorg- en dienstverlening aan mensen met een terminale ziekte, en worden er campagnes gevoerd om te zorgen dat de best mogelijke palliatieve zorg en keuzemogelijkheden voor de patient overal hoog op de agenda staan van beleidsmakers in de politiek en bij de NHS commissioners. 70 % van de inkomsten van Marie Curie komt uit donaties; de rest wordt door de NHS aangevuld. Alle zorgverlening aan patiënten wordt kosteloos verleend, maar het kost tenminste £20 per uur om deze zorg te verlenen. De diaconie vindt dat Marie Curie buitengewoon goed werk doet, en beveelt de collecte van harte bij u aan!
Marijn Veuger, diaken

Afscheidsdienst ds. Joost Röselaers

Op zondag 2 juli vierden we, in een overvolle kerk, de afscheidsdienst van ds. Joost Rӧselaers en zijn gezin. Er was kinderkerk en na de kerkdienst was er een receptie in de Hall met toespraken door de kerkenraadsvoorzitter Liesbeth Knook, en Martine Boesveld van de kinderkerk. Er waren cadeaus van de gemeente voor het hele gezin en Joost sprak daarna een dankwoord voor de 4 mooie jaren in Austin Friars. Wij wensen Joost en Anne-Rose en de kinderen heel veel geluk en God’s zegen in hun nieuwe huis, de nieuwe uitdagende banen en voor de kinderen nieuwe scholen. Het ga jullie goed, we zullen jullie missen!


Foto’s Ditte Donnelly

Afscheidsdienst ds. Joost Rӧselaers

Dutch Church in London

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten